Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Фестиваль наївного мистецтва у київській підземці

 

Фестиваль наївного мистецтва — онлайн-проєкт про творчість без меж у форматі без обмежень. З 9 жовтня 2020 року він виходить за межі інтернет-мережі. У вагонах метро розпочинається кампанія «Абетка українського наїву», реалізована спільно з КП «Київський метрополітен».

Про що найчастіше малюють художники-самоуки? Що таке «новий наїв»? Та хто з українських митців-аматорів здобув світове визнання? Тепер дізнатися про нову сторінку українського мистецтва — наїв — можна просто під час поїздки в артпоїзді на синій метро.

Фестиваль наївного мистецтва проходить на онлайн-платформі naive.in.ua. Ті, хто захоплюються, досліджують, збирають і творять український наїв, об’єдналися, щоб відкрити нове й актуальне мистецтво. Команда проєкту зібрала роботи понад 100 митців (серед яких Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Ганна Собачко-Шостак, Дмитро Молдованов, Олександр Найден, Владислав та Олександра Кришовські й багато інших) з усіх куточків України. Народне і авторське, сільське і міське, впізнавані образи і невідомі сюжети чекають на своїх глядачів, критиків та прихильників на онлайн-платформі Фестивалю.

У рамках проєкту буде презентовано віртуальний музей українського наїву. У ньому куратори представлять авторські виставки, присвячені сучасній і традиційній творчості митців-аматорів. А фондова частина Віртуального музею вперше об’єднає колекції наївного мистецтва Полтави, Переяслава, Бердичева, Києва, Коломиї та Дніпра. 

Команда Фестивалю подорожувала містами, містечками й селами України, збираючи інформацію про наївне мистецтво. Тепер ці унікальні знахідки доступні для всіх охочих. Більш як 30 онлайн-подій фестивальної програми: презентації художників та їхніх творів, екскурсії віртуальним музеєм від кураторів проєкту, лекції від артфахівців та дослідників наїву, майстер-класи від наївних митців, дитячі квести музеєм, дискусії про аматорське мистецтво, покази фільмів і музичні вечірки. Конференція, на якій дослідники історії мистецтва та актуальних мистецьких практик, куратори та музейники, теоретики та практики дискутували про роль та місце аматорської творчості у сучасній культурі України. Час, місце та формат знайомства з наївним мистецтвом обирає глядач!

Окрім того, митці, що не мають художньої освіти, можуть стати частиною спільноти українського наїву. Для цього необхідно заповнити анкету за покликанням: https://forms.gle/edHdfFnJcr3T8V549 та додати до неї фото своїх робіт. Після кураторської премодерації, твори та профайл митця-аматора  будуть розміщені на онлайн-платформі Фестивалю.

Досліджуйте, вивчайте, дивіться та слухайте. Сучасні автори й класики аматорської творчості, сотні наївних творів, інтерв’ю з художниками та факти їхнього життя, культурні маршрути та пам’ятки, колекції та дослідження про наївне мистецтво тепер на naive.in.ua
Куратори проєкту:

Олександра Ляпін, Аліса Ложкіна, Павло Гудімов, Лідія Лихач, Петро Гончар, Ірина Савченко, команда ательєнормально.

За підтримки Українського культурного фонду.

За додатковою інформацією, фотоматеріалами, коментарями учасників подій звертайтесь: 

координаторка проєкту Гудімова Анна, +38 067 5005040, anna.gudimova@gmail.com

менеджерка з комунікацій Бурдіна Анна, +38 050 4415033  ann.burdina@gmail.com

Арт-центр Я Галерея у Києві, Хорива, 49Б

 

Середня оцінка: 1.5 (17 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»