Чт, 15/04/2010 - 13:00
З 15 квітня 2010 року на Сирецько-Печерській лінії почав курсувати фотопотяг, приурочений до 50-річчя від дня введення в експлуатацію Київського метрополітену. Ідея щодо створення фотопотягу належить начальнику Київського метрополітену Петру Мірошникову.
Презентуючи фотопотяг, Петро Володимирович зазначив: «Не зважаючи на те, що Київському метрополітену майже 50 років, багато заходів у нас проводяться вперше. Ось і зараз вперше в історії нашого підприємства ми випускаємо на лінію фотопотяг. Його оформили кращі київські фотомайстри за власні кошти. Це їх дарунок Київському метрополітену і нашим пасажирам на честь ювілейної дати, яку ми відзначатимемо у листопаді цього року.
Як начальник метрополітену і як автор ідеї створення фотопотягу, хочу висловити надію, що наше нововведення стане справді свіжим подихом у повсякденному круговороті життєдіяльності метрополітену і створюватиме пасажирам лише легкий і позитивний настрій. Адже давно відомо, що полотна образотворчого мистецтва, у тому числі, і світлини, здатні передавати людям почуття і емоції. В даному випадку – це будуть приємні емоції. Ми дуже сподіваємося, що таке перевтілення вагонів метрополітену сподобається нашим пассажирам».
Втілили ідею П.В. Мірошникова мистецтвознавець, член Спілки художників та Спілки журналістів України Наталія Сухоліт разом з творчою групою відомих фотомитців, чиї фотографії та короткі довідки про професійну діяльність розміщені у головних вагонах фотопотягу:
Микола Іващенко – Голова Національної спілки фотохудожників України. Професійна діяльність у фотографії – з 2000 р. Основні напрямки: пейзаж, натюрморт, постановка, інтер’єр, репортаж. Його фотографії прикрашають численні фотоальбоми, буклети, календарі і путівники.
Олександр Чапцев - професійний фотограф, член Національної Спілки фотохудожників України, займається фотографією з 1984 року, учасник і дипломант вітчизняних та зарубіжних виставок. Ілюструє фотоальбоми, путівники, календарі, вітальні листівки, друкується в пресі, співпрацює з видавництвами та фотоагентствами.
Дмитро Комаров - київський фотограф та журналіст, багато подорожує по світу і віддає перевагу мандрам наодинці. Фотографії, які зможуть побачити у цьому потязі пасажири, відзняті у різних куточках планети та експонувалися на численних виставках. Одна з його подорожей – до Індії – внесена до «Книги рекордів України», тому що вважається найдовшою одиночною мандрівкою цією країною.
Кирило Копа закінчив Національну школу телебачення, факультет телеоператорства. Фотографією займається з дитинства. З 2008 року - активний учасник регіональних та республіканських фотовиставок. Брав участь у фотопленері „Дубенський замок”.
Сергій Михальчук - один із найвідоміших кінооператорів на колишньому пострадянському просторі, фотограф та мандрівник, який об’їздив понад 80 країн світу, зняв більше 10 художніх стрічок, за які отримав високі нагороди.
![](/sites/default/files/images/foto1.jpg)
![](/sites/default/files/images/foto2.jpg)
![](/sites/default/files/images/foto3.jpg)