Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Вокзальна

Відкрита 6 листопада 1960 р. у складі першої пускової черги.
Пасажиропотік: 33,3 тис.

Конструкція: тринефна пілонна глибокого закладення.
Станція з’єднується з наземним вестибюлем тристрічковим ескалатором. Вихід у місто на Вокзальну площу до Центрального вокзального терміналу станції Київ-Пасажирський, Східного пасажирського тунелю до Південного терміналу, а також до Приміського вокзалу святошинського напрямку та Північних приміських платформ.

Архітектура

Архітектори: В. Єжов, Є. Катонін, В. Скугарєв, І. Шемсединов.
Художник: А. Мизін

Станційний комплекс є пам’яткою архітектури. Ця станція продовжує залізничні ворота столиці ― центральний вокзальний комплекс. Первинний задум архітекторів полягав у тому, що станція мала б знайомити гостей міста з деякими аспектами історії країни; ця ідея була реалізована, проте, на жаль, із значними спрощеннями. Великі латунні медальйони у пілонах центрального залу містять сцени з історії України — революційних, воєнних та післявоєнних часів. Пілони облицьовані казахстанським мармуром Коелга, а зверху мають такий само лекальний карниз. Проходи на платформу мають зкошені мармурові ребра ― згідно з первинним проектом 1958 року тут мали знаходитися складні мозаїки з українськими народними орнаментами. З боку платформ ― круглі хвилясті вентиляційні решітки.
Центральний зал і платформи освітлюються люмінісцентними групами по 28 ламп у кожній, змонтованими на алюмінієвих каркасах. Колійна стіна покрита білим кахелем.

Наземний вестибюль споруджено у класичному стилі у будівлі приміського вокзалу. Внутрішні стіни вестибюлю облицьовані сірим кахелем і підсвітлються бронзовими групами світильників із кулястими молочно-білими плафонами. Портали входу та виходу окреслені чорним мармуром. Ззовні вхід до вестибюлю обрамлено круглими колонами із простим ордером та широкими базами.

У перспективі станція стане пересадним вузлом з четвертою – Подільсько-Вигурівською лінією Київського метрополітену. Крім того, на цей час продовжується проектування другого виходу.

Доступність станції: на станції "Вокзальна" можливо самостійно скористатись входом/виходом особам з інвалідністю, що користуються кріслом колісним.  

 

Фотографії

Станція "Вокзальна"

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.8 (50 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»