Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Палац спорту

Відкрита: 31 грудня 1989 року.
Пасажиропотік: 16,0 тис.
Конструкція: тринефна пілонна глибокого закладення

Станція з’єднується з одним підземним вестибюлем тристрічковим одномаршевим ескалатором.
Вихід у місто: до вулиць Шота Руставелі, Еспланадної, Рогнідинської до Палацу спорту, Будинку кіно, готелю "Русь".

Архітектура

Архітектори: М. Альошкін, А. Крушинський.
На відміну від стандартних пілонних станцій, конструкція "Палацу спорту" являє собою комбінацію дещо незвичних рішеннь – зменшено товщину пілонів та відсутні карнизи над ними. Склепіння у центральному залі не радіальне, а більш трапецевидне із заоваленими кутами. Із цієї станції почалося широке використання алюмінію у оздобленні. Бокові сторони пілонів покриті зеленим кубинським мармуром, який до того часу не використовувався у метро, а передні та задні – алюмінієвим профілем. Світлові лінії з стандартних світильників практичні і органічно вписуються у загальний інтер’єр станції.

У вестибюлі цієї станцій є рельєфнографічна карта-схема Київського метрополітену, якою можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карту виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну.

На станції «Палац спорту» карта знаходиться на стіні ліворуч перед контрольно-пропускним пунктом. Карта-схема розміщена на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові за потреби зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.

Рельєфнографічні схеми Київського метрополітену розроблені фахівцями та виготовлені на замовлення Всеукраїнської молодіжної громадської організації молоді з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», у межах реалізації проєкту «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору» за фінансового сприяння Фонду прав людей з інвалідністю та безкоштовно передані Київському метрополітену.

Рельєфнографічні схеми покликані допомогти пасажирам з вадами зору скласти уяву про географічне розміщення районів міста, напрямки ліній метрополітену, розташування пересадочних вузлів і окремих станцій відносно річки Дніпро та інших об’єктів. Таким чином незрячі люди матимуть змогу самостійно скласти оптимальний маршрут свого пересування, розрахувати його тривалість, а отже, зробити проїзд містом максимально комфортним та зручним. ВМГО «Генерація успішної дії» шукає можливостей друку необхідного тиражу карт для усіх станцій Київського метрополітену. Команда організації відкрита до будь-яких пропозицій і різноманітних варіантів співпраці.

IMG_9529.jpg

Фотографії

Станція "Палац спорту"Станція "Палац спорту". Платформа.

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 2.7 (68 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»