Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Деміївська

Відкрита: 15 грудня 2010 року.
Пасажиропотік: 16,3 тис.
Конструкція: мілкого закладання колонного типу.

Вихід у місто: Голосіївський проспект, проспект Валерія Лобановського, проспект Науки, центральний автовокзал, Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського.

Архітектура

Архітектори: В. Гневишев, Т. Целіковська, О. Нашивочніков, Є. Плащенко за участю О.Панченка.

Станція розташована на Голосіївському проспекті. Знаходиться на крутому рельєфі, через що має нестандартне розміщення вестибюлю, до якого пасажир попадає 4 стрічками ескалаторів з центру посадкової платформи. «Деміївська» має один вестибюль.

В інтер'єрі станції застосовані довговічні опоряджувальні матеріали: стіни вестибюля та розподільчого залу облицьовані бежевим та рудим мармуром, колійні стіни — бежевим мармуром та синьою смальтою з цоколем із чорного габро, колони платформи — з лекального граніту коричневого кольору. Підлога платформної дільниці та вестибюлів виконана з шліфованих плит гранітів Покостівського (сірого) та Akam Green А (зеленого), край платформи — сірого термообробленого граніту, шутц-лінія — з вохристої керамічної плитки з об'ємною фактурою, що дозволяє відчути її людям з вадами зору. Огородження сходів евакуаційного виходу на платформу виконано з труб та листів з іржостійкого металу. Стеля платформної ділянки виконана з алюмінієвої рейки "Люксалон", зі світловою лінією по краю платформи та підсвітленням стіни. Біля сходів у вестибюлі станції розміщені ліфти для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Оскільки станція має один вестибюль, то з протилежного від вестибюлю боку передбачено евакуаційний вихід, що веде безпосередньо на поверхню через критий павільйон. Для людей з обмеженими фізичними можливостями передбачені пандуси та ліфти.

Зовнішнє опорядження станції: виходи з пішохідних переходів облицьовані червоним гранітом Межерічського родовища, накриті павільйонами — сталевими каркасами, фарбованими емалями типу "Металік" світло-сірого кольору, критими зверху структурованим полікарбонатом кольору старої бронзи, з боків — склом "триплекс". На самих входах встановлюються двері типу "Метро". Стіни переходів облицьовані бежевою плиткою типу "Грес", підлога — з ФЕМів червоного кольору.

Переходи обладнані підйомниками для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Доступність станції: станція "Деміївська" пристосована для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнана 2 ліфтами і 2 спеціальними підйомниками.

Станція доступна для користування пасажирами на колісних кріслах.           
 
Для надання допомоги під час переміщення пасажирів маломобільної групи населення різних категорій у Київському метрополітені діє відповідна інструкція. Спеціально проінструктований персонал надає зазначену допомогу, у тому числі особам, які слідують на колісних кріслах.
 
Допомога надається: на шляху прямування між контрольним пропускним пунктом та платформою, як на ескалаторах так і на сходах за окремими порядками (які потребують участі від двох до чотирьох осіб спеціально проінструктованого персоналу); при посадці до вагона; при переході таких пасажирів на пересадочних станціях; від платформи до виходу з підземного переходу станції на вулицю.
 
Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажиру маломобільної групи можуть замовити супровід по території Київського метрополітену. Для цього необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.
 
Також можна звернутись до чергового персоналу станції (касира, контролера або чергового по станції) та повідомити свій маршрут прямування до станції призначення. При плануванні подорожі необхідно, крім часу самого слідування в поїзді, передбачити додатковий час на організацію допомоги (орієнтовно 15 додаткових хвилин) для підйому/спуску ескалатором чи сходами на кожну із станцій (посадки, пересадки та призначення).
 
Для пересування Київським метрополітеном найоптимальнішим варіантом організації супроводу на ескалаторі чи на сходах, посадці/виході з вагона є крісло колісне активного типу, кімнатне, загальною шириною не більше 70 см, що обладнане ручками супроводу та гальмами. 

Фотографії

Станція "Деміївська"Станція "Деміївська"Станція "Деміївська"Станція "Деміївська"Станція "Деміївська"

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»