Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Хрещатик

Відкрита 6 листопада 1960 р. у складі першої пускової черги.
Пасажиропотік: 22,1 тис.
Конструкція тринефна пілонна глибокого закладення

Вихід у місто через три наземних вестибюлі на вул. Хрещатик, Інститутську, Городецького. Станція з’єднується з головним вестибюлем тристрічковим одномаршевим, з двома іншими ― тристрічковим двомаршевий ескалатором.
Поруч знаходяться: КМДА, Адміністрація Президента України, Театр Української драми ім. Івана Франка, Готель „Україна”, Театр Юного глядача на Липках.

Доступність станції: можна скористатися сходовим гусеничним підйомником LG 2004. 

 

Архітектура

Архітектори: А. Добровольський, М. Коломієць, В. Єлізаров, Г. Гранаткін, І. Масленков, С. Крушинський, Ю. Кисличенко за участю Ф. Заремби, Н. Щукіної.
Художник: О. Грудзинська.
Художник-технолог: Н. Федорова.

Станційний комплекс є пам’яткою архітектури. Проект станції розроблено у середині 50-х років, наслідуючи ідею про компонування класичних монументальних прийомів із національними мотивами кожної з республік Радянського Союзу. Пілони вкриті полірованим жовтувато-рожевим мармуром, із сторін центрального залу та платформ на них розташовані майолікові вставки із складними рослинними орнаментами. "Сільськогосподарська революція" Микити Хрущова тут теж відзначена — на металевих латунних карнизах вигравійовано зображення соняшників та кукурудзи. За карнизами змонтована підсвітка.

Станція має два виходи: основний ― на вулицю Хрещатик, інший з двома похилими ходами виводить пасажирів до наземного купольного вестибюля на вулиці Інститутській — до готелю „Україна”, з проміжного вестибюля можна вийти на вулицю Архітектора Городецького та драматичного театру ім. І.Франка.

Центральний наземний вестибюль на вул. Хрещатик є чотирирівневим, на другому та третьому рівнях знаходяться магазини. Ескалаторний зал облицьовано різнокольоровою глазурованою плиткою.

Малопомітні деталі

  • Як і на всіх підземних станціях першої черги, на "Хрещатику" збереглися дерев'яні двері до службових приміщень, дерев'яні лавки та дверцята пожежних гідрантів із латунною позначкою "ПК".
  • Вихід зі станції на вулицю Городецького має неоновий вказівник нетипової конструкції ― у кільці та з окремою табличкою з назвою станції.

Доступність станції: на станції "Хрещатик" можливо самостійно скористатись входом/виходом особам з інвалідністю, що користуються кріслом колісним. 

У вестибюлі цієї станцій є рельєфнографічна карта-схема Київського метрополітену, якою можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карту виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну.

На станції «Хрещатик» (вхід з вулиці Хрещатик) схему розміщено на стіні праворуч перед контрольно-пропускним пунктом. Карта-схема розміщена на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові за потреби зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.

Рельєфнографічні схеми Київського метрополітену розроблені фахівцями та виготовлені на замовлення Всеукраїнської молодіжної громадської організації молоді з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», у межах реалізації проєкту «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору» за фінансового сприяння Фонду прав людей з інвалідністю та безкоштовно передані Київському метрополітену.

Рельєфнографічні схеми покликані допомогти пасажирам з вадами зору скласти уяву про географічне розміщення районів міста, напрямки ліній метрополітену, розташування пересадочних вузлів і окремих станцій відносно річки Дніпро та інших об’єктів. Таким чином незрячі люди матимуть змогу самостійно скласти оптимальний маршрут свого пересування, розрахувати його тривалість, а отже, зробити проїзд містом максимально комфортним та зручним. ВМГО «Генерація успішної дії» шукає можливостей друку необхідного тиражу карт для усіх станцій Київського метрополітену. Команда організації відкрита до будь-яких пропозицій і різноманітних варіантів співпраці.

IMG_9529.jpg

Фотографії

Хрещатик. Вестибюль.Станція "Хрещатик"Хрещатик. Панорама центрального залу.Хрещатик. Майолікове панно.Хрещатик. Перехід на 2 лінію.

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.6 (53 голоси)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»