Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Об’єднана профспілкова організація

 

Голова Об’єднаної профспілкової організації КП "Київський метрополітен" - М'ягкий Микола Григорович

20190327_213752.jpg Об’єднана профспілкова організація Київського метрополітену (далі – ОПО) створена 26 червня 1960 року. Сьогодні нараховує 6758 членів профспілки, з них 746 – непрацюючі пенсіонери, 927 – молодь до 28 років.

Найголовніше завдання профспілки – соціальний захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, створення безпечних умов праці, проведення оздоровлення працівників, розвиток культурно-масової та спортивної роботи.

З 2010 року ОПО входить до складу Дорожньої профспілкової організації метрополітенів України та керується Статутом профспілки залізничників і транспортних будівельників України. ОПО об’єднує 17 первинних профспілкових організацій, в яких діє 52 цехових комітети та 383 профспілкові групи. Діяльність профспілки будується на принципах законності та гласності.

Історична довідка.
Першим головою тоді ще місцевого комітету в 1960 році став Віктор Федорович Бобовніков. Надалі керівництво змінювалось таким чином:

 • з березня 1962 року – Запорожець Віктор Михайлович. Цього ж року були одержані перші путівки на базу відпочинку "Метро" в с. Літки;
 • з березня 1967 року головою вже Об’єднаного місцевого комітету (далі – ОМК) було обрано Куриленка Миколу Трохимовича;
 • з листопада 1971 року -  Денисов Геннадій Матвійович;
 • з грудня 1975 року - Дорошенко Віктор Іванович;
 • з листопада 1976 року до 1982 року - Шило Віталій Миколайович.  У ці ж роки почалося будівництво дитячого табору в с. Тетерів, який діяв до аварії на ЧАЕС;
 • з 1982 до 1986 роки - Солодовнік Семен Семенович. Пускалися нові станції, зростала чисельність членів профспілки, і ОМК був перейменований в ОПК (Об’єднаний профспілковий комітет);
 • з 1986 до 1995 роки - Іванченко Леонід Микитович;
 • з 1995 до 1999 роки -  Філоненко Віктор Васильович;
 • з 1999 до 2021 роки - Мозолевич Олександр Леонідович
 • з 2021 року року головою ОПК обрано М'ягкого Миколу Григоровича, який  організовує роботу з виконання статутних завдань профспілки та спільно з керівництвом метрополітену вирішує важливі соціальні питання.

Кожен з голів профспілки зробив вагомий внесок у становлення профспілкової організації метрополітену.

У 2000 році ОПК набув статус юридичної особи і був зареєстрований як "Об’єднана профспілкова організація КП "Київський метрополітен" (ОПО). З грудня 2003 року виходить у світ перший номер профспілкової газети "Вісник", в якій відтворено діяльність ОПО. У 2004 році спільно з адміністрацією метрополітену було розроблено Положення про знак «Почесний працівник метрополітену». Профспілка спільно з Адміністрацією вирішує питання про підвищення заробітної плати щороку, як передбачено Генеральною угодою, та з 2005 року відображає це у Колективному договорі. Завдяки активній роботі ОПО, в Колективний договір внесено десятки пропозицій щодо покращення матеріального стану працівників. В 2006 році Колективний договір посів перше місце серед підприємств з кількістю працюючих понад 5000 працівників по м. Києву, а в 2007 році – перше місце по Україні. Не допущено жодного випадку невиплати заробітної плати працівникам згідно з Колективним договором.

Одним із найважливіших напрямків діяльності ОПО є організація оздоровлення і відпочинку для працівників та членів їх сімей. Путівки на відпочинок надаються з оплатою 40% їх повної вартості, на лікування – 30%, на оздоровлення дітей до 14 років – 20%.

Усі охочі члени профспілки мають можливість проходити лікування в:

 • медичному центрі реабілітації залізничників Південно-Західної залізниці на курорті «Хмільник» (м. Хмільник, Вінницька область);
 • пансіонаті «Сонячна долина», м. Свалява, Закарпатська область;
 • санаторії «Аркада», м. Трускавець, Львівська область;
 • санаторії «Синяк», м. Свалява, Закарпатська область;
 • санаторії «Сонячна Поляна», с. Поляна, Закарпатська область;
 • санаторій «Біла Акація», м. Одеса
 • санаторій «Червона калина», с. Жобрин, Рівненська область.

 
Оздоровлення дітей віком до 14 років членів профспілки проходить влітку в дитячому оздоровчому таборі «Антей», м. Полтава. З 2014 року діти членів профспілки мають змогу відпочивати літом на морському узбережжі Чорного моря в республіці Болгарія.

Двічі на рік для членів профспілки організовуються екскурсії до мальовничих куточків Львова, Чернігова, Полтави, Умані, а також у 2014 році члени профспілки змогли побувати в історичних місцях Угорщини.

ОПО організовує творчі вечори та вечори відпочинку для працівників метрополітену, приділяє багато уваги розвитку фізкультури і спорту, постійно проводить Спартакіади серед структурних підрозділів метрополітену, метрополітенів України та країн Співдружності з таких видів спорту, як міні-футбол, волейбол, шахи, теніс, армреслінг, з популярних серед молоді ігр Лазертаг, Руммікуб.

Голова ОПО О.Л. Мозолевич також є Головою Дорпрофсожу метрополітенів України, член Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України, член Комісії профкомів метрополітенів держав СНД. У 2004 році відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, в 2005 році його нагороджено знаками "Почесний працівник метрополітену" і "Знак пошани" КМДА, в 2006 році - Почесною грамотою Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України та Почесною грамотою Федерації профспілок України. В 2010 році голова ОПО нагороджений знаком «За заслуги перед профспілкою» та присвоєно йому почесне звання «Заслужений працівник транспорту України».

У складі ОПО діє Молодіжна рада, яка організована з метою захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів молодих (до 28 років) членів профспілки. Молодіжна рада діє відповідно до Статуту залізничників та транспортних будівельників України та Положення про молодіжні ради з серпня 2004 року  головою МР обраний Стець Максим Вікторович.

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»