Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Шулявська

Відкрита 5 листопада 1963 року у складі другої пускової черги метро.
Пасажиропотік: 14,7 тис.
Конструкція: тринефна пілонна глибокого закладення.
Попередня назва: "Завод "Більшовик".

Станція з'єднана з наземним вестибюлем тристрічковим двомаршевим ескалатором. Вихід до вулиці Індустріальної, проспекту Перемоги, вулиці Довженка, заводу "Більшовик", КНЕУ, видавництва "Преса України".

Архітектура

Архітектори: А. Добровольський, Б. Приймак, А. Малиновський, А. Черкаський.
Художники: І. Литовченко, М. Литовченко.

Спорудження станції "Завод "Більшовик" планувалося у складі першого пускового комплексу метрополітену, тому її первинний проект, розроблений ще за сталінських часів (орієнтовно 1951—1953рр, точніше невідомо) архітектором Д. Єлізаровим, являв собою станцію із круглими колонами із кільцевими капітелями, що пластично переходили у білу стелю, на якій планувалися побілені рельєфні орнаменти, зроблені по асбестоцементному зонту. Повторюючи, без упереджень, геніальний прийом архітектора Олексія Душкіна, використаний на станції "Кропоткінська" у Москві, колони містили сховану спрямлену догори підсвітку, що візуально значно збільшувала би об'єм центрального залу.
На жаль, наразі точно невідомо, що призвело до відмови від колонного проекту — можливо, причиною були геологічні умови. Однією з причин первісного плану включення цієї станції у першу чергу було те, що за нею мало б розташовуватися депо. Проте через глибоке закладення станції технологічний тунель з поверхні мав би недопустимо великий нахил  тому від проекту відмовилися.

Нажаль, перенесення пуску на другу чергу привело до того, що архітектурний проект пав жертвою боротьби з "архітектурними надлишками", і метро отримало порівняно невисоку та стримано оформлену станцію з дуже потужнимі пілонами. Тут відсутні коштовні мармури, однак яскрава різнокольорова тонка вертикальна керамічна плитка на пілонах різноманітить монотонні колійні стіни з сіро-блакитної плитки. Авторам вдалося відстояти і латунний карниз з написами "Мир", "Труд", "Щастя", "Братерство", "Комунізм". У торці центрального залу з фрагментів плитки зроблено панно, алегорично зображаюче робітників на фоні заводу. Відмітимо, що у долоні однієї з фігур ― зображення атома ― дань часу.

Платформи підсвічуються закарнизно, нещодавна потужність підсвітки збільшено із міркувань безпеки.

Циліндричний міжмаршевий ескалаторний зал порівняно невеликий для Києва, облицьований він темно-зеленою плиткою і має білу стелю.

Вестибюль станції є цилиндричним у плані споруди, перший поверх ― круглий ескалаторний і касовий зали, на другому ― кільцеподібне приміщення, у якому знаходиться кафе.

Фотографії

Станція "Шулявська". Центральний зал.Станція "Шулявська". Панно центрального залу. Станція "Шулявська"

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.8 (36 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»