Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Виповнюється 11 років станції "Дорогожичі"

Станція "Дорогожичі"30 березня 2000 року на Сирецько-Печерській лінії гостинно відчинила свої двері нова станція — "Дорогожичі".

Проектували станцію архітектори В. Гнєвишев, М. Альошкін, Т. Целіковська, будували  — ВАТ "Київметробуд".

Станція глибокого закладення, оснащена системою управління роботою станції,
з’єднується з одним підземним вестибюлем чотиристрічковим двомаршевим ескалатором.
 
Станція "Дорогожичі"Ідею авторів стосовно відходу від традиційного промвестибюлю і об’єднання його з вестибюлем у одній конструкції було реалізовано саме тут. Комплекс станції вийшов настільки вдалим, що був запропонований на Державну премію в області архітектури. Незвичний інтер’єр самої станції з білими пілонами органічно з’єднаний з лавами. Замість звичного візуального зменшення товщини пілонів, тут вона підкреслена облицюванням платформних проходів та баз пілонів полірованим зеленим мармуром. Кожний з проходів має розвинений потужний портал із білого мармуру та підлогу із рожевого граніту. Із такого ж граніту зроблена підлога платформ. Акцент було спрямовано на відчуття циліндричного об’єму центрального залу – стеля білого кольору з двома лініями освітлення продовжує плавну геометрію порталів та контрастує з чорною гранітною підлогою.

Естетичний вигляд станції закладений в м’якості ліній всього об’єму і його індивідуальних архітектурних елементах. Все це надає враження легкості, простоти та новизни. Архітектурно-художньому рішенню авторами майстерно надано співзвучності. На приколійних стінах, узгоджуючись з архітектурним задумом, розташована назва станції з об’ємних мармурових літер.

Станція розташована на перетині вулиць Мельникова та Ольжича поблизу меморіалу "Бабин Яр". На цій станції архітектурно-художньому рішенню майстерно надано співзвучності, а мальовничому пейзажу з історичним найменуванням прилеглої місцевості – відповідну назву ДОРОГОЖИЧІ.

Станція "Дорогожичі"

 

Середня оцінка: 5 (3 голоси)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»