Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

"Договір з Альфа-Банком не передбачає надання в заставу будь-якого майна громади міста Києва" – офіційний коментар комунального підприємства «Київський метрополітен"

У зв’язку з тим, деякі засоби масової інформації наполегливо поширюють інформацію про те, що комунальним підприємством "Київський метрополітен" було укладено договір із ПАТ "Альфа - Банк" про надання кредиту на суму 125 млн. грн. та про те, що в заставу по кредиту надані вагони метрополітену загальною вартістю 190,70 млн., Київський метрополітен вважає за доцільне надати громадськості офіційний коментар з цього приводу.

На підставі рішення Київської міської ради від 07.10.2010 № 43/4855 "Про надання дозволу комунальному підприємству "Київський метрополітен" на відкриття невідновлюваної кредитної лінії та передачу в заставу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва", комунальним підприємством "Київський метрополітен" з метою реструктуризації заборгованості по кредитному договору від 31.08.2006 року, укладеного між КП "Київський метрополітен" та ПАТ "Альфа-Банк", були проведені конкурсні торги на закупівлю послуг з надання кредиту, переможцем яких визнано ПАТ "Альфа-Банк" з наступними запропонованими умовами за користування кредитними коштами: загальна ціна пропозиції - 151 250 тис. грн., відсоткова ставка за користування кредитними коштами – 21 % річних, термін дії договору – 1 рік з моменту підписання.

29 квітня 2011року з ПАТ "Альфа-Банк" був укладений Договір про відкриття кредитної лінії. Однак, не зважаючи на те, що п.3 вищезазначеного рішення Київська міська рада надала дозвіл на передачу в заставу майна комунальної власності, умовами укладеного договору не передбачено надання в заставу будь-якого майна територіальної громади м. Києва. Отже, інформація про те, що 90 вагонів Київського метрополітену знаходяться в заставі, не відповідає дійсності.

Для довідки: КП "Київський метрополітен" в 2010 році перевезено 504,3 млн. пасажирів, в тому числі, платних – 384,3 млн. пасажирів, пільгових – 120,0 млн. пасажирів, що становить 23,8%.

Середня оцінка: 5 (24 голоси)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»