Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Традиція Київського метрополітену відкривати нові станції напередодні Нового року буде існувати!

Нещодавнє відкриття станції "Виставковий центр" продовжило добру традицію, яка існує у Києві з 1976 року. Тоді, 17 грудня, напередодні Нового року кияни отримали незвичайний подарунок – нову, другу за рахунком лінію Київського метрополітену — Куренівсько-Червоноармійську з трьома станціями "Площа Калініна" (у 1977 році перейменована на "Площу Жовтневої революції", у 1991 році - на "Майдан Незалежності"), "Поштова площа" та "Червона площа" (у 1990 році отримала назву "Контрактова площа"). До речі, у той же день було відкрито перший перехід зі станції "Площа Калініна" на станцію "Хрещатик", що давав можливість пасажирам перейти з однієї лінії на іншу.

Через два роки, 19 грудня 1981 року лінія поповнилася ще двома станціями — "Площа Льва Толстого" та "Республіканський стадіон" (нині - "Олімпійська").

Повноцінним новорічним дивом стало 31 грудня 1989 року,  коли у Києві була введена в експлуатацію третя лінія метрополітену — Сирецько-Печерська. У центрі міста з’явились три казкові станції "Золоті ворота", "Палац спорту" та "Мечникова" (з 1993 року - "Кловська"). Не можна не згадати, що цього року станція «Золоті ворота» була відмічена як одна з найкрасивіших станцій світу.

Майже через два роки, 29 грудня 1991року лінія продовжилася ще двома станціями - "Дружби народів" та "Видубичі".

А ось день 30 грудня взагалі відзначився цілою низкою відкриттів. Так, цього дня у 1984 році кияни отримали станції "Червоноармійська" (з 1993 року - "Палац "Україна") та "Дзержинська" (з 1993 року - "Либідська"). Двадцять шість років "Либідська" була кінцевою станцією південного напрямку Куренівсько-Червоноармійської лінії. До речі, станції цієї лінії, що йдуть від центру міста у північному напрямку були відкриті на початку листопада – чи то до річниці метрополітену, чи до річниці жовтневої революції.

Знаменним день 30 грудня став також і для станцій Сирецько-Печерської лінії, зокрема, мешканці лівобережного Києва у 1992 році отримали станції "Славутич" та "Осокорки", у 1994 році - "Позняки" та "Харківська", мешканці Лук’янівки у 1996 році - станцію "Лук'янівська", а мешканці Печерська у 1997 році - станцію "Печерська". От такі новорічні дива!

15 грудня 2010 року стало справжнім святом для киян, в першу чергу для мешканців Голосіївського району та житлового масиву Теремки – цього дня було відкрито довгоочікувані станції "Деміївська", "Голосіївська" та "Васильківська". Чи не подарунок киянам "під ялиночку"? Дійсно, подарунок!

27 грудня 2011 року під час урочистостей з нагоди відкриття станції "Виставковий центр" Прем’єр-міністр України Микола Азаров пообіцяв киянам ввести через рік ще дві станції у бік Теремків. Київметробуд заприсягся виправдати довіру уряду. Тож кияни і в подальшому мають шанс отримувати новорічні подарунки у вигляді нових станцій метрополітену!

Фото Олега Тоцького

Середня оцінка: 5 (3 голоси)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»