Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Про стихійну торгівлю у переходах Київського метрополітену

Стихійна торгівля на території, що прилягає до станцій метрополітену, вже давно завдає пасажирам незручностей, а працівникам підземки – чимало клопоту. Ми розуміємо, що це проблема сьогодення для всіх місць, де є скупчення людей. А біля станцій метрополітену завжди людей найбільше. Працівники станцій, одночасно з виконанням основної роботи із забезпечення надійних перевезень пасажирів, змушені боротися з несанкціонованою торгівлею. На жаль, ця боротьба очікуваних результатів не дає, стихійна торгівля нарощує свої потужності і останнім часом стала серйозною проблемою і для пасажирів, і для метрополітену, який став заручником цього загальноміського явища.

Правилами користування метрополітеном, затвердженими Київською міською радою 20.01.1995 року, забороняється несанкціонована торгівля в метрополітені, яка, по суті, є порушенням громадського порядку. А право притягнути правопорушників до відповідальності за торгівлю з рук, згідно з Кодексом України "Про адміністративні правопорушення", мають лише працівники міліції.

Керівництво КП "Київський метрополітен" постійно звертається за допомогою до підрозділів міліції. На початку минулого року було ініційовано проведення спільної наради з керівництвом ГУ МВС України в м. Києві з попередження та припинення випадків стихійної торгівлі в метрополітені. За підсумками наради були створені спільні групи, які певний час перевіряли всі підземні переходи та прилеглі до станцій території метрополітену. Проте, після проведення перевірок, торгівля відновлюється.

Наказом начальника Головного управління МВС України в м. Києві від 17.01.2011 року № 5 було призначено відповідальних за кожний підземний перехід кожної станції метрополітену з числа начальників районних управлінь ГУ МВС України в
м. Києві, лінійного управління міліції з охорони метрополітену, командирів полків патрульної служби та міліції спеціального призначення. Інформація про оперативні телефони чергових частин підрозділів внутрішніх справ розміщена на станціях метрополітену, щоб кожний пасажир міг зателефонувати працівникам міліції та повідомити про наявність на станції стихійної торгівлі.

І хоча початок масштабної співпраці між підрозділами підземки та міліції щодо ліквідації стихійної торгівлі був дуже обнадійливим для метрополітену, у підсумку очікуваних результатів не отримано. При приїзді наряду міліції торгівля припинялася, але як тільки вони від’їдуть, знову поновлювалася.

Лише у четвертому кварталі 2011 року інспекторами мобільних груп метрополітену було здійснено 780 рейдів, під час яких виявлено 14588 місць несанкціонованої торгівлі. З них - 14400 місць стихійної торгівлі ліквідовано, 188 торговців на зауваження інспекторів загону оперативного контролю не реагували та відмовлялись припиняти торгівлю. На жаль, з часом збільшується число випадків злісної непокори з боку порушників правил користування метрополітеном, які відчувають безкарність за своє поводження.

Сьогодні комунальне підприємство "Київський метрополітен" не має можливості самостійно покінчити зі стихійною торгівлею. Бажаного результату можна було б досягти при умові, коли б співробітники міліції належно виконували покладені на них обов’язки з ліквідації місць стихійної торгівлі у підземних переходах. Стихійна торгівля може зникнути, якщо люди самі цього захочуть. Поки що – одні купують, тим самим підтримують цю незаконну діяльність, інші – нарікають на її існування.
 

Середня оцінка: 3.8 (5 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»