Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Метрополітен просить міліцію активніше боротися зі стихійною торгівлею

Лише за четвертий квартал минулого року було ліквідовано понад 14 тисяч нелегальних точок продажу

Стихійна торгівля на територіях, які прилягають до станцій метро, вже давно серйозна проблема не лише для пасажирів, а й для працівників столичної підземки, які стали заручниками цього загальноміського явища. Однак попри всі вжиті заходи поки боротьба з несанкціонованою торгівлею не приносить результатів.

Як зазначають в КП “Київський метрополітен”, стихійна торгівля вже давно завдає пасажирам незручностей, а працівникам столичної підземки — чимало клопоту. Адже працівники станцій одночасно з виконанням основної роботи із забезпечення надійних перевезень пасажирів змушені боротися з несанкціонованою торгівлею. Саме тому керівництво КП “Київський метрополітен” звертається за допомогою до підрозділів міліції.

“Як відомо, переходи притягують торгівців, тому що там щодня переміщується велика кількість людей, потенційних покупців. А згідно з адміністративним кодексом торгівля в несанкціонованих місцях є порушенням громадського порядку, тож цим питанням в нашій країні займається МВС. І хоча робота по боротьбі з несанкціонованою торгівлею ведеться безперервно не лише працівниками міліції, а й силами працівників метрополітену, хочу наголосити, що основна наша робота — перевозити пасажирів, і на це насамперед повинні бути спрямовані зусилля працівників підприємства”,— розповів “Хрещатику” начальник КП “Київський метрополітен” Володимир Федоренко.

Так, на початку минулого року було ініційовано проведення спільної наради з керівництвом ГУ МВС України в місті Києві з попередження та припинення випадків стихійної торгівлі в метрополітені. За підсумками цієї зустрічі були створені спільні групи, котрі певний період часу перевіряли всі підземні переходи та прилеглі до станцій території метрополітену. Однак, як зазначають у столичній підземці, хоча початок такої масштабної акції і був обнадійливим, проте очікуваних результатів так і не приніс. Адже одразу після від’їзду наряду міліції торгівля поблизу станцій метро відновлювалася.

За даними підприємства, лише у четвертому кварталі минулого року інспекторами мобільних груп метрополітену було здійснено 780 рейдів, під час яких виявлено 14588 місць несанкціонованої торгівлі. З них — 14400 місць стихійної торгівлі було ліквідовано, 188 ж торгівців на зауваження інспекторів не реагували та відмовлялися припиняти торгівлю. І, на жаль, кількість випадків злісної непокори лише зростає.

За словами керівника КП “Київський метрополітен” Володимира Федоренка, загалом ця проблема є тимчасовою і з часом може відійти у минуле, як це сталося у деяких західних країнах, зокрема Польщі. Однак сьогодні КП не має можливості самостійно боротися із стихійною торгівлею. Позитивних результатів, на думку пана Федоренка, можна було б досягти при умові, коли б співробітники міліції належно виконували покладені на них обов’язки з ліквідації місць стихійної торгівлі, а пасажири в свою чергу не купували товари у стихійних торгівців. Наразі на всіх станціях метрополітену розміщена інформація щодо оперативних телефонів чергових частин підрозділів внутрішніх справ, за якими кожен пасажир може повідомити про наявність на станції стихійної торгівлі.

Джерело: Хрещатик, 12.01.12, http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4022/art/1326305759.html

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 1 (1 vote)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»