Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Метро стане безпечнішим

Для покращення ситуації у столичній підземці міська влада планує додатково виділити 15–20 млн. грн.

Останнім часом у київському метро сталася низка надзвичайних ситуацій, які викликали серйозне занепокоєння мешканців міста щодо безпечності цього виду транспорту. Особисто перевірив надійність столичної підземки голова КМДА Олександр Попов, провівши робочу зустріч на станції “Осокорки”, де майже місяць тому сталося загорання електропроводки ламп.

Як відзначив Олександр Попов, метрополітен завжди був і повинен залишатися найбезпечнішим видом транспорту, тож столична влада готова всіляко сприяти підприємству у вирішенні поточних проблем. “Щоденно послугами метрополітену користується 1 млн 800 тисяч пасажирів, і ми повинні гарантувати їм безпеку під час перебування у підземці. Зараз проведений аналіз всіх наявних проблем, і для їх вирішення підприємству потрібно допомогти фінансово. Протягом місяця ми знайдемо додатково 15–20 млн грн для того, щоб профінансувати всі необхідні заходи. Я попередив і керівника метрополітену, і головного інженера про персональну відповідальність щодо стабільної експлуатації метро і думаю, що з цим завданням вони впораються. Таким чином, я хотів би звернутися до киян та запевнити, що керівництво і міста, і метрополітену зробить все можливе, щоб таких прикрих випадків у нас більше не було”, — зазначив під час зустрічі Олександр Попов.

За словами Володимира Федоренка, начальника КП “Київський метрополітен”, виділені кошти будуть витрачені на оснащення станцій засобами пожежної безпеки та заміну того обладнання, яке приносить сьогодні найбільше проблем. Як зазначив головний інженер підприємства Володимир Зель, у підземці проводиться дуже велика робота щодо підвищення пожежної безпеки, на всіх станціях легкозаймисті матеріали замінюють на більш вогнестійкі. Відповідним чином модернізують і рухомий склад.

Занепокоєння очільника міськадміністрації викликали часті зупинки ескалаторів на станціях метрополітену. Як пояснив Володимир Федоренко, такі ситуації найчастіше виникають через хуліганські дії пасажирів. “Так, 5 квітня у нас відбулася зупинка ескалаторів на трьох станціях —”Університет”, “Майдан Незалежності” та “Хрещатик”. Ескалатори зупинилися, адже між сходинками потрапили монети, які задля розваги скинули пасажири. В одному випадку це навіть була кришечка від пляшки пива. А при потраплянні сторонніх предметів ескалатор автоматично зупиняється, адже в іншому випадку це може нести загрозу життю пасажирів. Тож, на жаль, складнощів у роботі нам додають і самі пасажири”,— наголосив Володимир Федоренко.

Зробив акцент Олександр Попов і на необхідності у разі виникнення таких надзвичайних ситуацій, як на станції “Осокорки”, співпраці з “Київпастрансом” задля оперативного перевезення пасажирів. Як відзначив Віталій Пшеничний, начальник ГУ з питань надзвичайних ситуацій, наразі розробляється схема такої взаємодії, і в десятиденний термін вона буде подана на затвердження голові КМДА.

Звернув увагу очільник міськадміністрації і на захаращення переходів метрополітену та території поблизу станцій кіосками та лотками несанкціонованої торгівлі. “Ми розпочали активну реалізацію низки заходів щодо звільнення місць громадського користування, зокрема проходів до метрополітену від так званих малих архітектурних форм. Щотижня ми будемо демонтувати 150 таких об’єктів, тож за місяць-півтора, я думаю, ми наведемо тут порядок, в тому числі і в переходах” — сказав Олександр Попов.

Крім того, Олександр Павлович зазначив, що уже в цьому році розпочнеться реалізація проекту з модернізації близько ста одиниць рухомого складу метрополітену. На ці цілі планується витратити майже 1 млн грн, отриманих Україною у якості грантової допомоги за Кіотським протоколом.

Джерело: Хрещатик, 10.04.12, http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4070/art/1333996100.html

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 1 (1 vote)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»