Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Київський метрополітен рішуче бореться з несанкціонованою торгівлею

КП «Київський метрополітен» посилено протидіє несанкціонованій торгівлі на підвідомчій території. Проте це соціальне явище без підтримки правоохоронних органів та суспільства самотужки підприємство побороти не в змозі.

Боротьба Київського метрополітену зі стихійною торгівлею ведеться багато років. Працівники станцій змушені відволікатись від своїх безпосередніх обов’язків із організації безпечного перевезення пасажирів та докладати зусиль для припинення діяльності осередків стихійної торгівлі. І ця робота проводиться щоденно та систематично. Зокрема, черговий персонал у межах своїх повноважень застосовує заходи впливу до кожного порушника – наголошує на забороні здійснення несанкціонованої торгівлі на території метрополітену та вимагає її припинити. Натомість у відповідь часто доводиться чути агресивні погрози та образливі висловлювання, що принижують честь та гідність працівника, пригнічують його.

Відтак, зусиллями метрополітенівців щодобово припиняється несанкціонована торгівля понад 300 осіб. Проте цей результат, на жаль, недовготривалий – коли черговий персонал повертається до виконання основних обов’язків, торгівці відновлюють свою протизаконну діяльність.

Найчастіше порушники взагалі ігнорують вимоги працівників метрополітену. Не маючи жодних інших повноважень, аніж усне попередження, персонал підземки звертається по допомогу до співробітників міліції. Наприклад, для ліквідації несанкціонованої торгівлі в підземних переходах станцій «Мінська» та «Оболонь» щомісяця близько 400 разів викликаються представники Оболонського РУ МВС України в м. Києві. Наголошуємо, що переважна більшість цих викликів залишаються без належного реагування.

Частково реагують на виклики правоохоронці Святошинського та Солом′янського районів – щомісячно протягом 2013 року надано понад 150 викликів до станцій «Академмістечко», «Житомирська» і «Берестейська». У половині цих випадків співробітники міліції на виклик навіть не приїхали.

На таких станціях метрополітену, як «Дарниця», «Осокорки», «Нивки», «Університет», «Політехнічний інститут», «Либідська», «Дружби народів», «Видубичі», дзвінки на лінію 102 здійснюються рідше і працівники міліції переважно приїздять на виклики. Але при цьому видалення несанкціонованої торгівлі носить епізодичний характер, тобто припиняється тільки в їх присутності.

Фахівці Київського метрополітену постійно повідомляють компетентні органи про факти неналежного реагування правоохоронними органами на виклики до осередків стихійної торгівлі у підземних переходах станцій метрополітену. Написано безліч листів, проведено особисті зустрічі із керівниками райуправлінь міліції. Проте ситуація залишається незадовільною.

Однак, Київський метрополітен рішуче налаштований побороти стихійну торгівлю у підземних переходах, прилеглих до станцій. Підприємством вже напрацьовані організаційні та технічні рішення, направлені на посилення чергування працівників та активізацію соціальної роботи із пасажирами. Адже стихійним ринкам не місце в метрополітені.


Результати протидії стихійній торгівлі в Київському метрополітені за 1 липня 2013 року

Працівниками Київського метрополітену проведено рейди з припинення несанкціонованої торгівлі на станціях, де є прилеглі підземні переходи. У ході перевірки виявлено понад 400 фактів ведення стихійної торгівлі з рук та столів, щодо її заборони та необхідності припинення з порушниками проведено роз’яснювальну роботу. До торгівців, які проігнорували вимоги персоналу станцій, здійснено понад 30 викликів співробітників районних управлінь міліції, 12 з них залишились без належного реагування. У 5 випадках приїзду на виклики правоохоронці не видалили стихійних торгівців зовсім, у 7 випадках – видалили частково, у решті випадків торгівлю було припинено. При цьому жодного адміністративного протоколу на порушників міліціонерами складено не було.


Результати протидії стихійній торгівлі в Київському метрополітені за 2 липня 2013 року

Працівниками Київського метрополітену виявлено понад 380 фактів ведення стихійної торгівлі з рук та столів. Проведено роз’яснювальну роботу з порушниками щодо заборони їхньої діяльності та необхідності її припинення. До торгівців, які проігнорували вимоги персоналу станцій, здійснено 31 виклик співробітників районних управлінь міліції, з них на 13 зареєстрованих викликів працівники міліції не прибули, у 8 випадках правоохоронці видалили стихійних торгівців частково, у 10 випадках - видалили повністю. При цьому жодного адміністративного протоколу на порушників міліціонерами складено не було.


 

Середня оцінка: 4 (13 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»