Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Київський метрополітен вкотре відхиляє будь-які звинувачення у фінансових зловживаннях

Деякі засоби масової інформації розповсюдили повідомлення прокуратури міста Києва про фінансові зловживання в Київському метрополітені, відомості про які внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. Змушені наголосити, що досудове розслідування в оприлюднених прокуратурою кримінальних провадженнях наразі триває, а отже висновки про нібито допущені посадовими особами КП «Київський метрополітен» порушення робити передчасно. Дирекція будівництва метрополітену, як замовник від Київської міської державної адміністрації, надала всі документальні спростування винуватості в тих злочинах, які інкримінує прокуратура, й аргументувала законність закупівлі товарів та послуг за державні кошти.

Із додержанням усіх вимог ЗУ «Про здійснення державних закупівель» у серпні 2011 року в метрополітені проведені відкриті конкурсні торги на закупівлю трьох тунельних ескалаторів висотою підйому 7 метрів для станції «Виставковий центр». Очікувана вартість цієї закупівлі - 22 464 тис. грн., визначена на підставі висновку вітчизняного виробника. Переможцем конкурсних торгів визнано офіційного представника виробника ТОВ «Промтрейд-М» з ціною конкурсної пропозиції 22 320 тис. грн. Компанія поставила ескалатори в повному обсязі. Відсутність порушень законодавства при проведенні процедури закупівлі підтверджено Державною фінансовою інспекцією України, яка здійснила ревізію господарсько-фінансової діяльності КП «Київський метрополітен» за період з 01.11.2010 до 21.10.2012.

Закупівлю апаратури пожежно-охоронної сигналізації для станцій «Іподром» та «Теремки» очікуваною вартістю  4,3 млн. грн. також проведено з додержанням вимог законів. У серпні 2012 року під час проведення відкритих торгів з 5 конкурсних пропозицій учасників із цінами від 2,8 млн. грн. до 4,3 млн. грн. найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію ТОВ «Аванкард» з ціною 3,8 млн. грн. Конкурсна пропозиція ТОВ «Центр протипожежних технологій» з ціною 2,8 млн. грн. була відхилена через невідповідність запропонованої апаратури 10 пунктам вимог технічної частини конкурсної документації і неспроможність виконувати весь комплекс необхідних функцій.

У липні 2012 року проведені відкриті конкурсні торги на закупівлю пристроїв електричних комплектних (обладнання телемеханіки сантехпристроїв) для станцій «Іподром» та «Теремки» очікуваною вартістю закупівлі 2 858 тис. грн. З 5 конкурсних пропозицій учасників торгів з цінами від 1 740 тис. грн. до 3 011 тис. грн. найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію ПП «Науково-виробниче підприємство «Промекс» з ціною пропозиції 2 013 тис. грн. Конкурсна пропозиція ПАТ «КОТС» з ціною пропозиції 1 738 тис. грн. була відхилена через невідповідність запропонованої апаратури 8 пунктам вимог технічної частини конкурсної документації і неспроможність виконувати весь перелік функцій. Усі вимоги законів України під час проведення процедури закупівлі дотримано.

Завищення вартості проектних робіт з будівництва ділянки від станції «Виставковий центр» до Одеської площі на 6,9 млн. грн. відсутнє в будь-яких перевірках і природа цього звинувачення взагалі не відома.

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» у своїй діяльності суворо дотримується вимог чинного законодавства. Фахівці підприємства відповідально дбають про забезпечення безпеки пасажирських перевезень, тому при здійсненні закупівлі товарів і послуг ретельно, виважено й професійно оцінюють якість предметів закупівлі та їх відповідність технічним вимогам. Адже від цього залежить подальший результат роботи обладнання метрополітену, а отже – гарантія безпеки мільйонів пасажирів.

Середня оцінка: 3.9 (19 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»