Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Одній з найгарніших станцій метро у світі «Золоті ворота» виповниться 25 років

31 грудня 2014 року одній з найкрасивіших станцій у світі «Золоті ворота» виповниться 25 років. Ця станція з надзвичайною історією. Вона отримала свою назву завдяки близькості однойменного історичного об’єкту часів Ярослава Мудрого.

Спочатку передбачалося, що вона перетинатиметься з червоною на «Університеті» з пересадкою на нову станцію «Комінтернівська». Вихід із станції повинен був розміщуватися на перехресті бульв. Тараса Шевченка і вул. Комінтерну (нині вул. Петлюри).

До речі, для нової станції навіть встигли розробити ескізи і креслення.

Проте у ході проектування та планування пересадочного вузла з станцією «Театральна» було вирішено розмістити її біля Золотих воріт.

Що стосується оформлення, «Золоті ворота» могли б залишитися звичайною сірою станцією, якби не цікавий випадок.

Коли до пуску залишалося приблизно півроку, хід будівельних робіт вирішив перевірити Микола Жаріков, який у1987 році був призначений головним архітектором Києва. Йому не сподобався затверджений проект, що ніяк не розкривав історичну значущість місця, поряд з яким розміщувалася станція. Микола Жаріков запросив до себе архітектора Вадима Жежеріна і розвернув до нього дошку, на якій була намальована перспектива станції і запитав: «Що це таке?» Вадим Жежерін відповів, що схоже на станцію метро – сіро-райдужна». Згідно проекту вона і справді була уся сіра і в незрозумілих розводах. «Ось і я так думаю, а насправді це – «Золоті ворота»,  – наголосив Микола Жаріков…

Уже наступного дня Вадим Жежерін разом з батьком – Борисом Жежеріним – працювали над оформленням станції.

Завдяки їх роботі сьогодні «Золоті ворота» – символ столичної підземки. Станцією користується близько 20,8 тисяч людей на добу.

У 2011 році туристичне видання BootsnAll назвало «Золоті ворота» однією з 15 найкращих у світі станцій. А у січні 2013 р. за версією газети The Daily Telegraph станція увійшла до списку 22 найгарніших у Європі. 

Нагадаємо, що 31 грудня 1989 року також були відкриті станції «Палац спорту» та «Кловська».

Більше про історію та особливості архітектурних рішень станції можна почитати http://tov-tob.livejournal.com/103642.html

Середня оцінка: 3 (21 vote)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»