Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Безплатний проїзд для учнів шкіл

Відучора в усіх міських пунктах продажу зникли місячні проїзні для проїзду в метрополітені школярів. З'ясувалося, що це не першоквітневий жарт. Як розповіла "Хрещатику" керівник прес-служби КП "Київський метрополітен" Надія Шумак, учні загальноосвітніх закладів столиці їздитимуть підземкою безплатно. "Як і планували, ми почали запроваджувати пільги," пояснила вона. - "Відтак продаж шкільних проїзних уже недоречний".
Заступник начальника КП "Київпастранс" Сергій Литвинов повідомив "Хрещатику", що підприємство також виконує рішення Київради про пільговий проїзд школярів. Причому запевнив, що наземний транспорт у цьому плані підземку випередив. "Ми учнівські місячні проїзні квитки вже й на березень не замовляли, не те що на квітень", - сказав пан Литвинов.
Начальник Головного управління освіти і науки КМДА Лілія Гриневич зауважила, що завдяки такому рішенню понад 450 тисяч учнів київських шкіл зможуть не платити за проїзд у всіх видах міського транспорту. "Ми, звичайно, вітаємо таке рішення депутатського корпусу, враховуючи непростий в економічному відношенні час," - вважає вона. "Але водночас нам потрібно думати й про те, де віднайти місту компенсацію метрополітену та "Київпастрансу" для відшкодування збитків".

Нагадаємо, що 25 грудня 2008 року 114 зі 120 депутатів Київради підтримали введення безплатного проїзду у Києві для дітей шкільного віку усіма видами комунального пасажирського транспорту загального користування (крім таксі та маршруток).
Щодо проїзду студентів Києва, то на них рішення Київради не поширюється, і вони змушені, як і раніше, купувати проїзні квитки в кіосках чи через свої профспілки. До слова, у багатьох країнах світу проїзд школярів у громадському транспорті пільговий. Учні здебільшого оплачують половину вартості одноразового квитка чи проїзного. Наприклад, у Ризі місцева дума надає учням 100% знижку на проїзд. Правда, лише до четвертого класу. Старші учні оплачують чверть вартості квитка.
Джерело: Хрещатик: 02.04.09

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 5 (2 голоси)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»